понеделник, 12 март 2012 г.


Въпроси към автора на "Римската теза"
На които той ще отговори по подобащ се Божи начин на питанията на любознателните




1.       Кой, къде, в коя хроника, е отразил тази роля и функция на носителите на термина (служебното название) "bulgari" в РИ?
Това е отразено в писанието на Божият раб боцмана РТ в лето ЗФАГ от Сътворението на Света. ISBN  987-954-9447-30-9

2.      Какво именно се влага в понятието "федерати"?
По тези въпроси братята от Черните манастири са забранили на боцмана да дава обяснения. Желаещите могат да посетят Манастирската книжарница и да се осведомят по тези въпроси, а не да губят от времето за молитва на вярващите.

3.      Къде е отразена федеративната функция на българите (bulgari) за преходния според Римската теза период IV-VI век?
Тези български дела по това Божие време са изписувани на листи АΘ, ВГ и так далее по четивото. Виждаме че любопитните забравиха да питат за  „граничарите българи  „, дали от притеснение или вълнение, но ние ще дадем данни от другоземеца  Kenneth M. Setton в Speculum, Vol.25, No.4, pp.502 -543 ,който се позовава на Du Cange, Gloss.lat.I (reimpr.1937), p.772,:
Name aplied to them by the Greeks. Jhe garrison existence of so many “Bulgars” in isolated military colonies, without women, led to their being bougres and practicing bougrerie...


4.      Как така РИ, една робовладелска държава, която е завземала и слагала под властта си територии и народи, е давала изобщо федеративен статус на когото и да е за каквото и да е?
По тези въпроси хортува отец Инокентий в килийното училище дето е на царския път. В нашият манастир монасите недолюбват подобни ничтожни занимания.



5.      Къде са отразени тези федерати в аналите и хрониките?
Преди да станат федерати или лимитанеи, българското племе е редовна войска в римската армия и е неуместно в този начален период, те да се третират като дошляци в Римското царство. Те са под ръководството на магистър милитум Сабиан, лист ВГ от четивото – те са били Р пъти по Р человека. Те са началници – комити в област Септимания от Римското царство,  според визиготски писма от ХI година от РХ – Bulgar comes Sptimanie.


6.       Защото . . . Логично е, щом веднъж са дали статуса "федерати" на българите,
В този щести въпрос питащите сами си задават въпроси и сами си отговарят, и ние в никакъв случай не можем да прекъснем дълбокомислените йм сънотворения. Като пример сме оставили само курсива: Как може да се обясни нещо на човек, на когото „българите” придобиват статут на федерати – това може да стане само с омайно биле, но на нас ни е забранено от игумена да го ползваме.


7.      Римската империя има много граници. Дунав-Рейн е важна, голяма и добре укрепена граница, но! Тя не е даденост, а е дълъг и мъчителен процес. Къде са другите "булгари" по линията Дунав-Рейн? извор, хроника, автор, година, цитат, линк, факсимиле?
Тук ще подходим по-различно към заблудения человек, като го попитаме: той може ли да представи документ – паспорт, лична карта, кръщелно свидетелство, акт за раждане, том, линк, дело, че той САМИЯТ е българин. Ние ще се удудуваме ако може да представи такива документи, и АКО не престави, значи е от проклетото циганско поганско племе.

8.     Границите на Римската империя не са само по лимеса Дунав-Рейн. Те са и Андриановата стена между Англия и Шотландия, и в Северна Африка, и в Близкия изток. Къде са "лимитанеите"-граничари-войскари "българи" там? Или там са я карали без войска и граничари, ей така, на добра воля и взаимно уважение? Извор, хроника, автор, година, цитат, линк, факсимиле имаш ли?
Ние не можем да обучим всички питащи, къде са границите на Римското царство, защото това също е към задълженията на отеч Инокентий от килийното у-ще край царския път. Виждаме, че человека си мисли за граниза, като за орна бразда и двама граничари с кучето Балкан, но не можем да му помогнем. Игумена все още си блъска главата над изобретение, наречено от него  „фуния „ с която щял да налива акъл. Ние обаче не сме я виждали, камо ли да я ползваме. Предполагаме че пиянства в мазето, а се прави на работещ по въпроса, но както и да е.


9.      Какво правим с българските владетели с корони, с войните с България, с обозначенията от различни автори за българи преди
Кога е това  „преди „ чебовеко, преди да дойде Червената чума ли в българско.



най-важното: ИЗВЪН каквито и да е граници на Римската империя, Западно-римската империя, или Източноримската империя?
Ние не сме чували за българи отпреди цар Константин да реорганизира войската си, като търсим всичко по книгите естествено. АКО человека е  „чувал „ за българи, то това е навярно край оная къща, където затравят лудите. Ако е чел някъде за българи преди четиристотен години след РХ. Нека го донесе в манастира да му се удивиме всинца.


10.  Какво правим с "градовете на българите" в 5 век според Захарий Ритор?
Няма писано за такива градове сине, по нашите прочити на превода. За по сигурно ще проверим пак в сирийските книги, ако ни даде Бог да ги намерим, но и без да ги намираме, твърдим по цялата реч, че няма  „бугари „ в писанието на Захарий Ритор.

11.   Какво правим и как РТ на Боцмана обяснява Манасиевата хроника и документа на Йоан Скилица, където българите и владетелите им са указани като василевси, има посланниците между българската и източноримската страна, градовете, крепостите и войските на ИРИ и българите изглеждат различно?
Този въпрос е пак към задълженията на брат Инокентий, че както виждаме – голямо блуждение витае сред людете в българско. Че не знаят да четат – вече се примирихме, но и да смятат да не могат – значи с подострената пръчица и на първия ред в килийното у-ще.


12.  Какво правим и с архитектурните разлики между римския строеж на крепостите с тухлени пояси и строежите с квадри у нас?
Тук ние се сещаме за врабчето, което къйлвало, кълвало но го стрелнала котката и хвръгнало на едни бани от римско време. И понеже се било изпонакълвало до насита, взело че се изцвръкало долу на зида. Погледнало и си рекло – Олеле, какъв зид съм изсрало, ако бях останало още да кълва, щях да ударя в земята китайските врабци. . .
С уважение брат Исихаст от Черните манастири



13.  Какво е това "словенски език" и по какво се различава от българския? Откъде се е взел този словенски език като произход, език на кои народи или на кой народ е?
Ние ще призовем родителите на този чиляк и най-строго ще ги нахокаме. Не може цял живот да го карат да оди зад овцете и козите и да не го пратят да научи поне малко четмо и писмо. Человек който не знае, що е това словенски език и що е това български език е половин човек. Не, прости ми Боже, но много дадох. Четвърт човек е.


14.  Какво правим
Нищо не правите сънароднико, ама абсолютно нищо. Само вдигате пушилка, но не като Белю Пушилката, ами като петле, къде рови в прахоляка.

и как обясняваме и как можем да натъманим според РТ всички тези и много други безспорни факти (документи), които ясно разграничават българи и ромеи не само като понятия, но и като дипломации, обичаи, материална култура, и, което е много по-важно: дават указания не само за българи, но и за български градове в територии, които никога не са влизали в рамките на Римската империя?
Ние като божии хора, не можем да искаме във бездушната Венера, да процъфтява живот както на Земята – това не е угодно Богу, ако беше така, нямаше да го има и килиното училище на брат Инокентий край царския път. Като поанта ще добавим : Нито бесния може някой да укроти, нито простия – да вразуми.
Лето две хилядо и дванайсето от РХ.

Няма коментари:

Публикуване на коментар